Causa diera (fejtón)

5. marca 2010, Drahoslav Mika, FEJTÓNY

 
Nie, nejde mi ani o čiernu, ani o ozónovú, tobôž nie o dieru do komína či do sveta. Mne ide o dieru celkom malú, maličkú, takú, čo by konduktor vyštikol klieštikmi do cestovného lístka. A tou dierou, presnejšie dierkou, budeme merať životnú úroveň.
  
Nemusíme zatiaľ behať po galantériách či obchodoch so školskými potrebami. Skôr než naši technici vyvinú a skonštruujú dierkostroj, vystačíme s opaskom, ktorí nosíme aby z nás nohavice nespadli.
Do toho opaska šidlom či klincom vypichneme rad dierok. Radšej viac ako menej.
 
Správne, nemýlite sa, – základnou jednotkou pre meranie životnej úrovne v sústave PEP (politicko-ekonomických premien) je dierka. Jedna dierka sa rovná vzdialenosti, o ktorú si našinec utiahne – povolí (nehodiace sa preškrtnite), opasok v dôsledku odstraňovania záporných daní z obratu a tomu na roveň postavených huncútstiev našich volených i menovaných orgánov. Základnou jednotkou bude merať svoju životnú úroveň michal-tucny-tak-odjizdi-posledni-kovboj-1[1]pospolitý ľud.
 
Menšími jednotkami odvodenými od základnej dierky sú: minidierka – pre meranie životnej úrovne súkromných podnikateľov, mididierka – vhodná najmä pre pracujúcich s príjmom vyšším ako 10 na štvrtú, bez ohľadu na kon- či nekonvertibilnosť meny. Pre dôchodcov, študentov a im na roveň postavených je zavedená väčšia jednotka – maxidierka.
  
K meraniu treba pristupovať citlivo a rozvážne. Ak by sa vám náhodou zdalo, že vaša životná úroveň zo dňa na deň začína stúpať, netešte sa predčasne, ale sa presvedčte, či zmena v anatomických znakoch vašej brušnej dutiny nenastala v dôsledku konzumácie fazule, hrachu či cibule.
 
 
 


YouTube Direkt

 
predošlý článok ……………….. nasledujúci