Umývanie

 

Márne ruka ruku myje – 
Čierne hriechy netonú.
Dujú vetry z Kalvárie,
Riasia čiernu oponu. 
.

Za oponou dusia ohne,
Valí dym sa z pochodne.
Pod bičom sa chrbát ohne,
Tŕnie srdce prebodne. 
.
Oslepuje zlatá ruža,
Hlušia uši zástupy,
Nad Golgotou supy krúžia,
Zobák sa im netupí. 
.
Za oponou režú Brezu,
Kujú klince do dreva.
Horkú kôrku bedár prežul,
S potom krv sa prelieva.
.
Ruka ruku… Noha nohu…
Duša Duši uniká…
Katovia sa modlia k Bohu,
Blahorečiac vinníka.
.
Na veraji vrznú dvere – 
Za oponou hostina.
Anjelovi šklbú perie…
Dnes sa z Kríža nesníma…
.
D r a g o      15112015

Proti srsti 95

24.12.2025

Koniec dobrý – všetko dobré, ale len ak je to dobre zaplatené. . Vidí nie ten, čo pozerá, ale ten, čo chápe. .

Proti srsti 94

22.12.2025

Mám dojem, že okrem dojmu už nič iného nemám. . Kto si myslí, že dokáže všetko, nech skúsi vysloviť P s otvorenými ústami. Alebo zahryznúť do vlastného lakťa. .

Tkáčka

20.12.2025

(Podľa smútočnej udalosti) . Z ničoho nič vstúpila mi do sna Z ničoho nič rozložila krosná Z pavučiny tkala gobelíny A mne tiekli sliny na maliny . V gobelínoch božské dielo bolo Zeus, Héra… Olymp naokolo… Keď sa božstvá oddávajú hriechu Len ľudia to majú za neplechu . Veď aj bohom Láska dobre padne Milovať sa načim nenápadne Keď sa [...]

Socha Ježiška, Vatikán, pápež

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

25.12.2025 08:20

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku i vo svete.

Ruské strategické bombardéry Tu-95MS

VIDEO: Ruské strategické bombardéry operovali nad Barentsovým a Nórskym morom, okolo nich lietali ruské aj zahraničné stíhačky

25.12.2025 08:00

Ruské strategické bombardéry Tu-95MS operovali nad neutrálnymi vodami Barentsova a Nórskeho mora, informovala Moskva. Podľa nej bol let plánovaný.

OZ Zverokruh, Jana Štiglicová

VIDEO: Zachraňuje tých, ktorých sa iní vzdali. Jana bojuje na kopaniciach o životy týraných zvierat

25.12.2025 08:00

Prečítajte si rozhovor s Janou, ktorá dáva šancu na dôstojný život hendikepovaným zvieratám.

video, môže za to Putin

Za všetko môže Putin! Rusi 'zaútočili' na Európanov satirickým videom, Zelenského znázornili ako zlodejského Santu

25.12.2025 07:40

Migranti pri stromčeku, vysoké ceny energií, Zelenskyj ako Santa, ktorý berie deťom darčeky. Ruská televízia RT sa vysmiala Európanom

Drahoslav Mika

fejtóny, aforizmy, básničky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,546
Celková čítanosť: 7001126x
Priemerná čítanosť článkov: 2750x

Autor blogu

Archív