Píšťalka

Píšťalku z vŕby vytĺkam 
Dnes s nostalgiou v mysli 
Predo mnou čupí Karkuľka 
Ústa mi šťaveľ kyslí 
.

Riekankou „babu“ oslovím 
Vylúdi nech z nej tóny 
Mesačná noc je pre sovy 
Nad nami slnko tróni 
.
Babenka ani nemukne 
Ozve sa píšťalôčka 
Zapískam, podám Karkuľke 
Zažiaria šťastné očká 
.
Kedy to bolo… Bože môj… 
Veď to už pravda nie je 
Bezhlavo trieli časostroj 
Plamienok v hlave tleje 
.
Dievčatko písklo. Vtáča s ňou… 
Voňala lúka medom 
Oblohou stádo baránkov 
Honelník vetrík viedol 
.
Veselá vŕba nermúti 
Veselá vŕba píska 
Zažali ráno kohúty 
V očiach nám kvety iskria
.
D r a g o      01012024   

S Jonášom

24.02.2026

Možno ja, možno Osud schybil – Stalo sa veľmi veľakrát Pozval ma Jonáš do veľryby Jonáš je starý kamarát .

Kaktus 6

22.02.2026

V lete erotické časopisy nekupujem. Stačí otvoriť oči. . Sú ženy, s ktorými je dobre, ale bez nich lepšie. Sú aj ženy, s ktorými je zle, ale bez nich horšie. .

Kaktus 5

20.02.2026

Tešiť sa dá aj z toho, čo nemáme. Napr. choroby, dĺžoby… . Dnes majú učitela vôči študentom taký citlivý prístup, že k diplomu sa môže dopracovať aj debil. .

Ruskí vojaci, ktorí už dobojovali

200-tisíc mŕtvych Rusov. Najkrvavejší rok ešte nedopočítali, padlo aj 7 000 dôstojníkov, Moskvu „šetria“

24.02.2026 20:23

Údaje zahŕňajú iba ruských občanov a vychádzajú z overených záznamov o úmrtiach v otvorených zdrojoch, ako sú nekrológy a súdne dokumenty.

benediktínsky kláštor, lego, Nová Baňa

Obľúbená hračka nemá limity. Pohyblivý Potterov parný stroj aj benediktínsky kláštor z LEGA lákajú davy

24.02.2026 20:15

Potterov parný stroj či benediktínsky kláštor vytvorili z lega jeho fanúšikovia špeciálne pre Pohronské múzeum v Novej Bani.

Louvre / Museum /

Riaditeľka Louvru odstúpila z funkcie

24.02.2026 19:24

Rezignáciu odovzdala do rúk francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

Donald Trump

Irán je pripravený na rokovania s USA. Trump preferuje diplomaciu, je však ochotný použiť aj smrtiacu silu

24.02.2026 18:22

Trump Teheránu odkázal, že pokiaľ v najbližších dňoch nebude súhlasiť s jadrovou dohodou, čakajú ho "zlé veci".

Drahoslav Mika

fejtóny, aforizmy, básničky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,577
Celková čítanosť: 7164008x
Priemerná čítanosť článkov: 2780x

Autor blogu

Archív