Polhodinka s Mesiacom

Prízemný mráz sa vlúdil do tela
Na Duši tieň sa usalašil
Za oknom vietor mantry omieľa
S Mesiacom splýva barón Prášil
.

Tvári sa Mesiac ako kamarát
Nikdy sa chrbtom neotočí
Na noc si máme Dušu otvárať
Pohrúžiť do sna načim oči
.
Na Mesiac vlčia svorka zavyje
Prejaviac úctu svojmu pánu
Poľnica volá hviezdne légie
Barón má guľu nachystanú
.
Náleží Mesiac nielen básnikom
Oprú sa oňho zaľúbení
Papršlek Lásky Slnku unikol
Mesiac si masku tváre mení
.
Spočinie v nove na kosť vyprahlý
Lieči ho nebo z podvýživy
Mesiac sa nikdy nikam nenáhli
Po Svetle prahne, kto je živý
.
Nespadol nikto múdry z Mesiaca
A keď spadol, tak mimo Zeme
Dobrodruh rád sa nocou potáca
Z marazmu ťažko vyviazneme
.
D r a g o       17052020 

Proti srsti 95

24.12.2025

Koniec dobrý – všetko dobré, ale len ak je to dobre zaplatené. . Vidí nie ten, čo pozerá, ale ten, čo chápe. .

Proti srsti 94

22.12.2025

Mám dojem, že okrem dojmu už nič iného nemám. . Kto si myslí, že dokáže všetko, nech skúsi vysloviť P s otvorenými ústami. Alebo zahryznúť do vlastného lakťa. .

Tkáčka

20.12.2025

(Podľa smútočnej udalosti) . Z ničoho nič vstúpila mi do sna Z ničoho nič rozložila krosná Z pavučiny tkala gobelíny A mne tiekli sliny na maliny . V gobelínoch božské dielo bolo Zeus, Héra… Olymp naokolo… Keď sa božstvá oddávajú hriechu Len ľudia to majú za neplechu . Veď aj bohom Láska dobre padne Milovať sa načim nenápadne Keď sa [...]

Socha Ježiška, Vatikán, pápež

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

25.12.2025 08:20

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku i vo svete.

Ruské strategické bombardéry Tu-95MS

VIDEO: Ruské strategické bombardéry operovali nad Barentsovým a Nórskym morom, okolo nich lietali ruské aj zahraničné stíhačky

25.12.2025 08:00

Ruské strategické bombardéry Tu-95MS operovali nad neutrálnymi vodami Barentsova a Nórskeho mora, informovala Moskva. Podľa nej bol let plánovaný.

OZ Zverokruh, Jana Štiglicová

VIDEO: Zachraňuje tých, ktorých sa iní vzdali. Jana bojuje na kopaniciach o životy týraných zvierat

25.12.2025 08:00

Prečítajte si rozhovor s Janou, ktorá dáva šancu na dôstojný život hendikepovaným zvieratám.

video, môže za to Putin

Za všetko môže Putin! Rusi 'zaútočili' na Európanov satirickým videom, Zelenského znázornili ako zlodejského Santu

25.12.2025 07:40

Migranti pri stromčeku, vysoké ceny energií, Zelenskyj ako Santa, ktorý berie deťom darčeky. Ruská televízia RT sa vysmiala Európanom

Drahoslav Mika

fejtóny, aforizmy, básničky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,546
Celková čítanosť: 7001126x
Priemerná čítanosť článkov: 2750x

Autor blogu

Archív