Dávno to bolo… teda z hľadiska ľudského veku. Prvá polovica päťdesiatych rokov. Ako to už za oných čias bývalo, mamka, babka, prababka boli prvé, od koho moje detské ucho počulo nejakú tú pesničku. Aj keď už boli na svete aj slovenské pesničky, ktoré dnes nazývame evergrínmi, doma sa pospevovali väčšinou ľudovky, a to v nárečí. Pravdaže, čoskoro sme tie […]
Pokračovanie článkuDávno to bolo… Niekedy na začiatku mojej puberty. Boli zimné prázdniny, každá trieda však musela na jeden deň prísť do školy, hrali sme tam rôzne spoločenské hry a mladá pani (pardón,… súdružka…) učiteľka púšťala na starom gramofóne platne. Veľmi sa nám páčila pesnička Deti z Pyrea, myslím, že to bolo v interpretácii dvojice Yvetta Simonová […]
Pokračovanie článkuPestujte jogu – ušetríte vodu. Cholerika z cholery neliečte.
Pokračovanie článkuSudca Peter Šamko hovorí o zlyhaní "elitných" útvarov a hanebných dôvodoch obvinenia sudcov v kauze Búrka.
Výstrahy platia od poludnia.
Nad Kyjevom sa počas ruského útoku odohral súboj, ktorý bežne vidno len na radaroch.
Do poslaneckých lavíc by podľa prieskumu SANEP v polovici júna zasadli zástupcovia ôsmich politických strán.