Rukávom vánku

 
RÁNO 


Zlatisté lúče vyvierajú
z prameňa nežnej púpavy
Svet plný púpav pláva pláňou,
ponára sa mi do kávy.
 
Zlatý dážď dvojí dojímavo
dáždniku vtáčej oblohy,
S Héliom hru na slepú babu
hrávajú už len nemnohí.
 
Tu breza biela pot si stiera
rukávom vánku v ústraní.
Dvorí mi dvorná dáma z dvora –
Princezná medzi stromami.
 
 
                                                 10052009, Ráno
 
 
 
m_o_vihorlat[1]
ilustračné foto: Juraji Kováč
 
predošlý článok ……………….. nasledujúci

Tkáčka

20.12.2025

(Podľa smútočnej udalosti) . Z ničoho nič vstúpila mi do sna Z ničoho nič rozložila krosná Z pavučiny tkala gobelíny A mne tiekli sliny na maliny . V gobelínoch božské dielo bolo Zeus, Héra… Olymp naokolo… Keď sa božstvá oddávajú hriechu Len ľudia to majú za neplechu . Veď aj bohom Láska dobre padne Milovať sa načim nenápadne Keď sa [...]

Nádych

18.12.2025

Vychutnávam vôňu lipy z balkóna Ponorený do Božieho dychu Ku pokoju zvony z veže zazvonia Sála z kvetov nostalgie príchuť: .

Za Dažďa

16.12.2025

Na dvore hrá sa dážď Na Duši mrholí Chce sa ma skepsa striasť Bodli by gondoly

Tunel Višňové - Deň otvoreného tunela

Čakanie sa skončilo. Reakcie ľudí po prvom vstupe do tunela Višňové

21.12.2025 16:50

Počas dňa otvoreného tunela nešlo len o prehliadky betónovej stavby, ale aj o emócie a očakávania návštevníkov, ktorí hovoria o momente, na ktorý sa čakalo celé roky.

tunel Višňové betonáž

Tunel Višňové nie je úspechom, ale pamätníkom zlyhaní 15 rokov Ficových vlád, tvrdí Progresívne Slovensko

21.12.2025 14:30

Zbytočné úmrtia na ceste pod Strečnom a fakt, že 7-kilometrový tunel sa staval 27 rokov, nie sú podľa Hargaša dôvodom na oslavy.

polícia, levice, kalvária

Pokus o úkladnú vraždu v Leviciach: Muž zhodil expriateľku zo skál na kalvárii

21.12.2025 14:14

Zamestnanci operačného strediska 112 oznámili v noci na nedeľu polícii, že na strechu neobývanej budovy dopadla neznáma osoba.

Drahoslav Mika

fejtóny, aforizmy, básničky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,544
Celková čítanosť: 6988679x
Priemerná čítanosť článkov: 2747x

Autor blogu

Archív